Problemy z uzębieniem

Stomatologia to jedna z najbardziej cenionych dziedzin w medycynie. Wielu obywateli Polski nadal czuje lęk przed wizytą u stomatologa, równie wielu zawdzięcza im ulgę w bólu. Specjalista potrafi przeprowadzić błyskawiczny i niebolesny zabieg, niezależnie od tego czy jest to wstawianie plomby, czy zawiły zabieg protetyczny.

Dobry fachowiec jest również w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się schorzeń jamy ustnej, tak żeby później nie musieć wykonywać długiego i drogiego leczenia. Kolejki do najlepszych stomatologów potrafią być niezwykle długie, pacjenci potrafią rezerwować wizyty nawet na parę lat naprzód.

Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Najczęstsze schorzeniaDuża liczba Polaków wciąż ma problem z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej, oraz przykładowo z dobraniem właściwej szczoteczki do zębów. Dużo ludzi narzeka więc na kłopoty z dziąsłami czy krwawiące dziąsła. To pozornie niegroźne dolegliwości, jednak zaniedbane mogą prowadzić do poważnych skutków, razem z utratą zębów. Dobranie idealnej twardości włosia szczoteczki do zębów potrafi wyeliminować wiele problemów, przede wszystkim z dziąsłami. Za twarde włosie powoduje niekiedy krwawienie dziąseł, co może prowadzić do ich zapalenia a w wyniku ich cofnięcie. To niezwykle popularna dolegliwość, nosząca profesjonalną nazwę – parodontoza. Może być ona wywołana również sporą warstwą kamienia nazębnego. Dla uniknięcia tego problemu, zalecane jest więc regularne pozbywanie się kamienia nazębnego u stomatologa.

Stomatologa nie da się uniknąć
Parodontoza jest jednym ze schorzeń, któremu wykwalifikowany lekarz dentysta (dobry stomatolog z Wrocławia) jest w stanie zapobiec.

Zastanawiasz się, co inny redaktor pisze o rozpatrywanym w naszym materiale temacie? Ten wpis z witryny wyjaśni Twe wątpliwości.

Dużym wyzwaniem dla dentysty są zabiegi protetyczne. Zęby, mimo że złożone z twardego szkliwa, potrafią ulec uszkodzeniu. Nieprzestrzeganie prawidłowej higieny jamy ustnej może również skutkować wypadaniem zębów. W takim przypadku, żeby pacjent był w stanie normalnie funkcjonować, wykorzystuje się implanty stomatologiczne. Jest to dużo wygodniejsze i lepiej prezentujące się rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg polega na wstawieniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego sztucznego zęba. Implantu nie można odróżnić od prawdziwego zęba, co bywa jednym z powodów popularności tego sposobu walki z brakiem zębów.