Prostowanie włosów nie zawsze bywa niszczące, dziś możemy prostować włosy keratyną i dbać o ich kondycję

Do tej pory prostowanie loków utożsamiane było z ich wyniszczaniem. Właśnie taki wpływ posiadały prostownice, zwłaszcza te tańsze. Jednak teraz prostowanie włosów ma zupełnie nowe oblicze, ponieważ w podobnych zabiegach stosuje się keratynę, naturalny składnik włosa.
Tu sprawdzi się keratyna włosy będą po niej gładkie

Powodem, dla jakiego kobiety prostują pasma nie jest tylko bardziej elegancka fryzurka, lecz głównie potrzeba ujarzmienia puszących włosów. Nawet kobiety z prostymi włosami mają z tym czasem trudności. (więcej pomocnych wskazówek) Prostowanie włosów pozwala ograniczać ten problem, niemniej okazuje się krótkotrwałe i pracochłonne. Prostowanie keratyną zezwala zyskać gładkie włosy i utrzymać ten stan przez kilka miesięcy, co okazuje się niezwykle wygodne oraz estetyczne.
Takie prostowanie nie wyniszcza włosów

oryginalna butelka perfum

Autor: Joe Haupt
Źródło: http://www.flickr.com
Keratynowe prostowanie włosów nie niszczy ich w przeciwieństwie do zwyczajnych prostownic na nagrzane płytki (innowacyjne keratynowe prostowanie). Aplikowana podczas prostowania keratyna jest naturalnym składnikiem włosa i w znacznym stopniu jest odpowiedzialna za jego stan. Kobiety, które przeprowadziły na swoich włosach wspomniany zabieg, zauważają, że ich włosy stają się zdrowsze, pełne blasku oraz przyjemnie gładkie. Takie włosy bywają bardziej podatne podczas układania uczesania, są również milsze w dotyku.

Zabieg prostowania keratynowego utrzymuje się na pasmach około trzech miesięcy, później należy go powtórzyć, żeby znowu cieszyć się gładką fryzurą, jak również dostarczyć włosom cennego budulca. Dla lepszego efektu warto też zastosować preparaty kosmetyczne polecone w salonie fryzjerskim, które uskutecznią działanie keratyny.