Refrakcja – przyczyny, zwiastuny i biegłe leczenie

Refrakcja to zaburzenia wzroku wskutek jakich oko nie jest zdolne do tworzenia prawidłowego obrazu na siatkówce. Refrakcja może być zdobyta, może to być też wada dziedziczna. Refrakcja polega na załamaniu promieni świetlnych, jakie kroczą przez układ optyczny oka, na który składa się soczewka, rogówka i ciało szkliste.

Oczy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Przyczyn powstania refrakcji może być mnóstwo, jak już przedtem powiedzieliśmy może to być wada genetyczna, chociaż u poniektórych osób refrakcja pojawia się wespół ze starzeniem się organizmu.

By dobrze zdiagnozować choroby wzroku trzeba udać się do okulisty, jaki zrealizuje właściwe badania oraz zaleci późniejsze leczenie. Jednak przy wadach wzroku można spostrzegać pewne objawy, na przykład objawami normalnymi dla krótkowzroczności jest odczucie zmęczenia, bóle głowy i trudności w widzeniu z daleka. Jeśli chodzi o dalekowzroczność to pośród objawów występuje zatarty obraz przedmiotów, które występują w bliskiej odległości i też można zaobserwować bóle głowy. Natomiast w przypadku astygmatyzmu pojawiają się trudności w koncentracji wzroku jedynie na jednym punkcie, zamglony obraz oraz jak we wcześniej zrecenzowanych wypadkach – bóle głowy.

Leczenie refrakcji polega na korekcji okularowej lub także korekcji za pośrednictwem soczewek. Ponadto leczenie refrakcji może odbywać się też z wykorzystaniem chirurgii, wówczas użytkuje się do tego laser excimerowy 193nm. Bezsprzecznie jednak znacząca jest również profilaktyka choroby. Aby zapobiegać rozlicznym wadom wzroku i ich zwiększaniu się należy chociaż raz w roku udać się na wizytację do chorobyy oraz poddawać się konkretnym, zalecanym badaniom wzroku. Prócz tego konieczne jest regularne stosowanie przepisanej przez lekarza okulistę (Zamów warszawskiego okulistę www.dziegielewska.eu) metody leczenia, na dodatek trzeba też pamiętać o prawidłowej higienie oczu. Dzięki temu przypuszczalne jest powstrzymanie postępu choroby, a nawet polepszenie wzroku, wobec tego osoby, które borykają się z kłopotami połączonymi z wadami wzroku z pewnością powinny pamiętać o odpowiedniej profilaktyce oraz regularnych wizytach u lekarza specjalisty.