Rodzaje blogów

Jeszcze nie tak dawno, nikt nie wiedział, co to jest blog oraz czemu on ma służyć. Osoby, które w przeszłości spisywały pamiętnik w papierowej wersji, nie marzyły nawet, że kiedyś będą mogły to utrwalić na pececie oraz będą mogły podzielić się swymi wywodami z pozostałymi ludźmi.

pokój dziecka

Autor: silentworks
Źródło: silentworks
Blogi stają się coraz to bardziej poPULarne, albowiem możemy znaleźć informacje z każdej sfery życia, zapisane przez osoby kompetentne. Podstawową zaletą blogów jest wymiana sądów na ciekawiący nas w danym momencie temat. Nazwa “blog” czerpie z angielskiego od terminu web log. To pewien rodzaj strony internetowej składający się z samodzielnych, odrębnych a także rozmieszczonych chronologicznie tekstów. Porządku na tej stronie internetowej pilnuje jej właściciel, a zarazem twórca. Blogi zazwyczaj umożliwiają archiwizację tekstów a także ich kategoryzowanie. Komentowanie tekstów przez innych użytkowników jest czynnością powszednią. Właśnie w oczekiwaniu na komentarz bądź komentując wpis innego eksploatatora umieszcza się swe wypowiedzi. Wszelakie blogi traktowane są jako medium komunikacyjne i noszą nazwę blogosfery.

Rodzaje blogów: możemy rozróżnić wiele typów blogów, przyjąwszy właściwe wyznaczniki podziału. Ze względu na ich zakres jak też poruszane w nich tematy: indywidualne, specjalistyczne. Jest 5 głównych gatunków blogów: blogi indywidualne – pisane w nich treści dotyczą życia osobistego twórcy. Zapisywane są najczęściej celem podzielenia się prywatnymi pomysłami, doświadczeniami oraz emocjami,
Takim jest na przykład (blog parentingowy), który tworzą a także piszą rodzice. Zawodowe blogi – zapisywane w nich treści tyczą się tematów zawodowych. Pisane są przeważnie w celach zawodowych albo naukowych.