Selekcjonujemy meble do pokoju malucha. Jakie meble pasują do pokoju chłopca, a jakie do pokoju panienek?

Meblując pokój malucha musisz przegłosować pomiędzy meblami schematycznymi i tzw. kombajnami, innymi słowy meblami, które służą jednocześnie do spania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie będą tendencje w projektowaniu mebli do pomieszczenia dziecięcego.

Łóżeczko dziecięce

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilku lat ulepszane są konstrukcje “kombajnów”, czyli zespolenie w jednym, powiększonym meblu funkcji śnienia, pracy i przechowywania rzeczy. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu resztka pokoju dziecięcego pozostaje wolną powierzchnią do rozrywki. W meblach tych w większości wypadków połączone jest jasne drzewo z barwnym laminatem plus akcentami z satynowanego aluminium. Tego rodzaju zestawy mebli dla dzieci są niezwykle funkcjonalne i niejeden producent mebli dziecięcych – dioralino decyduje się na fabrykację takich artykułów. Cieszą się one bardzo dużą wziętością. W kategorii mebli tradycyjnych stylizacja wyekwipowania pokoi dla dzieci selekcjonowana jest w stosunku od płci potomka. Gdy chodzi o meble do pokoju dziewczynki, bez wątpliwości fabrykanci stawiają na trywialnie kobiece akcenty: misie, laleczki, serduszka.

Pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Styl romantyczny mają sypialnie dla dziewcząt oraz pokoje dla niemowląt, urządzane meblami w stylu prostym, biedermaier czy też eklektycznym. Pokoje dla chłopców nawiązują estetyką do wnętrz kolonialnych z akcentami safari (ciemne drewno, juchtowa skóra, proste płótno) bądź elementami żeglarskimi (więcej szczegółów). Wszelkiego rodzaju mahoniowe meble z jaskrawymi mosiężnymi okuciami, przejaw “róży wiatrów”, tapicerka w kratę bądź pasy ciemnoniebiesko-białe oraz czerwono-białe cieszą się obfitą popularnością. Wszelkie meble dla dzieci zawierają w sobie magię i przykuwają uwagę niekiedy ludzi dojrzałych. Wskazane jest aby więc namyślić się przed wyborem tego typu sprzętu, ponieważ posłuży on zapewne przez długi czas.

Umeblowanie domu czy mieszkania powinno być utylitarne i bezpieczne w użytkowaniu: sprawne, idealnie wykonane z przyjaznych surowców. Tworzone na obecną chwilę meble dla dzieci (więcej informacji) naturalnie takie są – w najwyższym stopniu pożytkują każdy metr zajmowanego miejsca.