Specjalista stomatologii

Stomatologia to jedna z najbardziej cenionych dziedzin wśród lekarzy specjalistów. Duża liczba obywateli Polski cały czas czuje lęk przed wizytą u dentysty, tak samo wielu zawdzięcza im ulgę w cierpieniach. Profesjonalista potrafi wykonać szybki i bezbolesny zabieg, niezależnie od tego czy będzie to plombowanie zęba, czy skomplikowany zabieg związany z zastosowaniem protezy.

Dobry fachowiec potrafi również zapobiec rozwojowi schorzeń zębów, tak żeby później nie musieć wykonywać długotrwałego i kosztownego leczenia. Kolejki do wysokiej klasy stomatologów są niekiedy bardzo długie, pacjenci rezerwują czasem wizyty nawet na kilka lat naprzód.

Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Najczęściej występujące schorzeniaWielu ludzi wciąż ma problem z zapewnianiem odpowiedniej higieny zębów, oraz chociażby z nabyciem dobrej szczoteczki do zębów. Dużo osób skarży się więc na kłopoty z dziąsłami czy choroby zębów. To pozornie niegroźne objawy, jednak nieleczone potrafią wywoływać poważne skutki, włącznie z utratą uzębienia. Dobranie odpowiedniej twardości włosia szczoteczki do zębów potrafi wyeliminować wiele problemów, przede wszystkim z dziąsłami. Zbyt twarde włosie powoduje niekiedy krwawienie dziąseł, co może prowadzić do ich zapalenia a w konsekwencji ich cofnięcie. To bardzo popularna dolegliwość, która nosi specjalistyczną nazwę – parodontoza. Może być ona wywołana również dużą warstwą kamienia nazębnego. W celu pozbycia się tego problemu, zalecane jest więc systematyczne usuwanie kamienia nazębnego u stomatologa – sprawdź ofertę gabinetu stomatologicznego.

Dentysty nie da się uniknąć
Parodontoza to jedno ze schorzeń, któremu wykwalifikowany lekarz dentysta umie zapobiec. Prawdziwym wyzwaniem dla dentysty są zabiegi protetyczne (protezy zębowe pod tym adresem). Zęby, mimo że wykonane z twardego szkliwa, są w stanie ulec uszkodzeniu. Nieprzestrzeganie zalecanej higieny uzębienia może także skutkować wypadaniem zębów. W takiej sytuacji, żeby pacjent był w stanie normalnie żyć, wstawia się implanty stomatologiczne. Jest to o wiele wygodniejsze i lepiej prezentujące się rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg polega na wstawieniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego implantu zęba. Implantu nie można odróżnić od naturalnego zęba, co jest jednym z powodów popularności tego sposobu walki z brakiem uzębienia.