Sposoby na zniewalający uśmiech

Jeśli nie masz problemów ze zdrowiem, twój uśmiech powinien to odzwierciedlać – przekonują nas stomatolodzy. Dodatkowo, uważają, iż zdrowe zęby mają wpływ na stan naszego zdrowia. Stała higiena i leczenie ubytków działa pozytywnie na stan układu pokarmowego, serce, płuca, a nawet na jakość naszego życia seksualnego. Statystyki jednak biją na alarm, że przeciętna osoba dorosła posiada ubytki w uzębieniu.

narzędzia dentystyczne

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Sytuacja nie napawa optymizmem. Ubytki w uzębieniu powodują, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, zaczynają się przesuwać i pochylać, co w rezultacie prowadzi do zmian w rozkładających się siłach żucia. W związku z tym nie warto odwlekać wizyty w gabinecie. Więcej na stronie

u dentysty

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak co począć gdy nasze zęby, mimo że są zdrowe, nie zachwycają swą urodą? Wówczas na ratunek przybiega stomatologia estetyczna. Najbardziej powszechnym zabiegiem, który poprawi stan naszych zębów jest wybielanie, dzięki któremu w krótkim czasie odzyskują dawną biel.

Jeśli uzębienie mamy kompletne, ale diastema czy nierówności szkliwa są przyczyną kompleksów stomatolog może założyć nam licówki. Są to porcelanowe łuski, bardzo delikatne, naklejane na zęby. Ponieważ są wykonane z bardzo mocnego materiału, możemy je nosić nawet 15 lat. To szybki i ciesząca się uznaniem metoda na posiadanie “hollywoodzkiego uśmiechu”. Z ich pomocą stomatolog Wrocław może zmienić pacjentowi kolor zębów, poprawić ich kształt oraz długość i szerokość, a nawet odbudować brakujące braki. Pomoc znajdziesz tutaj

Najlepszym sposobem na uzyskanie wspaniałego uśmiechu, wyglądu twarzy i wymowy są implanty. Dentysta wszczepia kilka implantów i mocuje na tym rusztowaniu protezę zębową. Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań oraz prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu znieczulenia w kość szczęki zostaje wkręcona śruba stanowiąca podstawę implantu. Wszczepiony implant potrzebuje zagojenia i połączenia z kością – zajmuje to około 3-4 miesiące w żuchwie i 5-6 w szczęce.

Wspaniały uśmiech jest naszą wizytówką i potrafi pomóc w życiu. Pomaga zdobyć sympatię i zaufanie. Dodaje wiary w siebie i optymizmu. Po prostu, odmładza!