Stosowanie kremów do dłoni, zapewniają ładny i estetyczny wygląd dłoni, a także tworzą ochronę przed czynnikami niszczącymi.

Jeśli chcemy mieć piękne oraz zadbane dłonie, z kremem do dłoni nie powinnyśmy się rozstawać w żadnym wypadku. Jesienią i zimą, kiedy dłonie są wystawione na czynniki pogodowe mogą prędko być pozbawione osłony i ulec przesuszeniu i zniszczeniu.

Pamiętajmy w związku z tym o zakładaniu rękawic oraz zwilżaniu dłoni kremem. Również w wiosnę i lato skóra na rękach częstokroć jest narażona na zniszczenie, bowiem suche powietrze może wysuszać nasze dłonie. Troszcząc się o zdrowy wygląd rąk warto stosować krem przez cały czas.

kosmetyki

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby dbające o czystość swoich domów i stosujące środki myjące, bardzo dobrze zdają sobie sprawę o tym jak to wpływa na ich ręce. Dłonie (zobacz: https://www.warsztatpiekna.pl/pl/kosmetyki-naturalne/preparaty-do-pielegnacji-dloni) w kontakcie z detergentami, szybciej ulegają poniszczeniu, powstają zmarszczki z powodu spierzchnięcia. Dłonie, jako najbardziej spracowana część ciała, są narażone na rozmaite problemy. Zatem szybko dłonie stają się wysuszone oraz są pozbawione ładnego wyglądu. Oprócz regenerujących oraz nawilżających kremów do dłoni, jakich jest dużo na lokalnym rynku w kosmetycznych sklepach albo na stronach online, do alternatywy mamy także masełka, oleje, serum, mleczka lub lotiony. W kremach do dłoni znajdują się też użyteczne składniki, takie jak witamina C przydatna zwłaszcza zimą. Witamina E natomiast pomaga w odnowieniu naskórka dłoni, jak również pomaga i umacnia delikatne paznokcie – kliknij tutaj. Gliceryna tymczasem silnie nawilża i łagodzi skórę dłoni. Też mocznik łagodzi i zwilża wysuszone oraz poniszczone ręce.

Strzykawki, odmładzanie

Autor: Fotolia
Źródło: fotolia.pl
Lanolia i alantolina koją podrażnienia oraz wyrównują naskórek, pomocny dla kobiet mających kontakt z detergentami. Olejek z komponentem awokado regeneruje oraz zwilża ręce, zaś olejek bawełniany skutecznie nawilża. Także częstokroć spotykany kremy do dłoni z masełkiem shea regeneruje i natłuszcza skórę dłoni. Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji – .