Trochę podstawowych informacji o kosmetykach naturalnych, zalety sezamowych i arganowych olejów.

Coraz częściej przy kosmetykach usłyszeć można hasła organiczne albo naturalne. Mimo że reprezentują one dwie różne kategorie produktów, to mimo wszystko wielu ludzi nie do końca widzi między nimi różnicę, myląc oba te pojęcia. Naturalne kosmetyki mają w składzie jedynie substancje pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, otrzymane w sposób bezpieczny dla przyrody.

Generalnie tego typu kosmetyki nie powinny zawierać żadnych syntetycznych dodatków, jednak pewne organizacje certyfikujące pozwalają na nieduże ilości niektórych z nich. Lecz w przypadku kosmetyków naturalnych ważne jest w pierwszej kolejności to, żeby ich składniki były naturalnego pochodzenia. Organiczne kosmetyki robią krok do przodu, jeśli chodzi o nie przynajmniej dziewięćdziesiąt procent składu pochodzić musi z upraw organicznych, czyli bez stosowania pestycydów, nawozów albo sztucznych modyfikacji. Rośliny które się w taki sposób uprawia pochodzą ze specjalnych plantacji, w których zabronione jest używanie jakichkolwiek sztucznych metod i związków – .
Olejowanie włosów

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Szczególnie istotną rolę w organicznych i naturalnych produktach odgrywają oleje wytwarzane z różnorodnych roślin. Przez wysoką zawartość składników odżywczych bardzo dobrze będą one wpływać na cerę, pielęgnując ją i nawilżając. Dużą popularnością cieszy się między innymi olej sezamowy, wytwarzany z niewielkich ziarenek sezamu. Po taki właśnie olej bardzo chętnie zaczynają sięgać producenci preparatów do włosów, bo ma on doskonały wpływ na nie. Olej ten jest pełny minerałów i witamin, dzięki czemu wzmacnia skórę na głowie i całe włosy, a dodatkowo stymuluje ich wzrost – dowiedz się więcej czym jest olej arganowy tu.

Drugim niezwykle cenionym olejem stosowany, w naturalnych kosmetykach jest olej arganowy. Robi się go drzew arganowca, rosnących przede wszystkim w Maroku, są tam one tak popularne, jak oliwki na greckich plantacjach. Olej ten to przede wszystkim bogactwo witamin oraz składników mineralnych, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych. Przez to doskonale wpływa on na całą skórę, często się go stosuje przy wysuszeniach i walce z bliznami i zmarszczkami.