Wyprawka dla malucha.

Kiedy termin rozwiązania jest niedaleko, powinno się przygotować przydatne noworodkowi ciuszki a także inne pomocne akcesoria potrzebne podczas pobytu na porodówce. Z pewnością będą to rozmiaru mini pieluchy jednorazowe.

Autor: www.babymama.pl
Przyda się również nieco pieluszek z tetry lub flanelowych oraz kosmetyki dla niemowląt tzn.: mydełko dla dziecka, puder, oliwka, krem na odparzenia, rękawiczki – względnie małe skarpety – ażeby się nam osesek nie podrapał po twarzy. Wyprawka dla malucha winna dodatkowo zawierać fatałaszki które przydadzą się dziecku w czasie podróży do domostwa. Są to na pewno: czapka, sweterek, kaftaniczek, rajtki również bet względnie kocyki dla dzieci (oferta atrakcyjna cenowo). W mieszkaniu na nasze maleństwo powinna już oczekiwać sporo większa ilość przedmiotów tzn: parę sztuk śpioszków pampersów, pajacyków, niewątpliwie konieczna jest także wanienka (najlepiej wyściełana gumową matą zapobiegającą pośliźnięciu się), waciki, gaziki przydatne do czynności pielęgnacyjnych pępka, a także małe nożyczki do skracania paznokietków. Łóżko dla niemowlęcia można kupić turystyczne albo klasyczne ze szczeblami. Jeśli zdecydujemy się klasyczną opcję, potrzeba wyrko zabezpieczyć naokoło miękkimi poduszeczkami. Prócz poduszeczki jak też pierzynki musimy nabyć przynajmniej 2 zestawy pościelowe z bawełny albo też flanelowe. W wyprawce dla noworodka nie powinno zabraknąć także około pięćdziesięciu sztuk pieluszek z tetry dodatkowo mniej więcej pięciu sztuk pieluch flanelowych. Przydałoby się również 2-3 kocyki dla dzieci.

Buteleczka z silikonowym smoczkiem nie jest niezbędną częścią wyprawki dla noworodka jeśli przyszła mama planuje karmić potomka pokarmem naturalnym. To samo tyczy się sztucznego pokarmu. Jeżeli czasowe dokarmianie okaże się musem, wtenczas lepiej jest dokarmiać bobaska malutką łyżeczką, względnie kieliszeczkiem, tak aby dzieciątko nie straciło naturalnego odruchu ssania. W handlu jest gigantyczny wybór artykułów przeznaczonych dla niemowląt, tak że wyszykowanie wyprawki dla noworodka nie będzie sprawić problemu młodej mamusi ani też młodemu tatusiowi. Sugeruję jednakże na takie zakupy wyruszyć ze spisem nieodzownych produktów, aby o niczym ważnym nie zapomnieć. Jeżeli już wyprawka dla noworodka kupiona, torba z potrzebnymi przedmiotami do szpitala skompletowana (pamiętajmy o koniecznych dokumentach), tata z mamą mogą wygodnie spocząć na kanapie i zbierać energię na chwile porodu.