usunięcie zmętnienia soczewki- niezbędne rady

Katarakta to zmętnienie prawdziwej soczewki w środku oka. Jest jedną z kluczowych powodów pogorszenia, bądź utraty widzenia u osób starszych. Zaćma powstaje w procesie starzenia się oczu, niemniej może do niej prowadzić także uraz oka, poniektóre schorzenia a nawet niektóre specyfiki.

okulary

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo, iż mocniejsze szkła, albo jaśniejsze światło mogą trochę złagodzić oznaki zaćmy, w początkowym stadium, operacja zaćmy nfz jest jedynym wyjściem na wyleczenie i najczęstszym postępowaniem- . Obecnie miliony ludzi na całym świecie są poddawani owej operacji każdego roku. Operacja zaćmy (nfz) bywa względnie łatwym zabiegiem, w toku którego eliminuje się naturalną soczewkę oka i zastępuje się ją sztuczną soczewką.

W wypadku operacji zaćmy znieczulenie ogólne nie jest zazwyczaj konieczne. Przeważnie wykorzystane jest miejscowe znieczulenie, a chory zostaje przytomny. Operacja trwa 15, 20 minut i większość chorych nie odczuwa bólu, czy dyskomfortu w trakcie zabiegu. Zwyrodnienie siatkówki, podobnie jak zaćma: doweidz się więcej, dotyka osób po 50 roku życia. Jest schorzeniem części centralnej, plamkowej siatkówki. Tutaj tworzy się wyobrażenie obiektu, na jaki spoglądamy.

Zwyrodnienie siatkówki jest najczęstszą przyczyną pełnej straty wzroku. Częstotliwość

zaćma

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

następowania utraty wzroku wzrasta wraz z wiekiem. Choroba na ogół rozwija się w obu oczach. Niemniej zmiany zwyrodnieniowe siatkówki nie muszą się ujawniać równocześnie w obu oczach. Zwyrodnienie siatkówki następuje zwykle u rasy białej- U ludzi o jasnej karnacji istnieje większe prawdopodobieństwo rozwoju tego schorzenia niż u osób o ciemnej cerze. Częściej chorują panie, oraz osoby o jaśniejszej barwie oczu.

Oczy o jasnej barwie zezwalają na przenikanie zwiększonej porcji światła do środka oka i jego dotarcie do siatkówki, aniżeli oczy czarne. Przyczyną jest niższa zawartość pigmentu zdolnej pochłonąć blask. Elementy genetyczne i środowiskowe mają również oddziaływanie na wzmożenie choroby. Niezbędne jest wczesne odkrycie schorzenia. Zaleca się badanie okulistyczne po 40 roku życia co najmniej 1 raz w roku.