Depilacja owłosienia za pomocą depilatora – najbardziej komfortowy sposób na gładką skórę

Depilacja owłosienia jest wykonywana przez niemal wszystkie kobiety. Choć może nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem, na pewno poprawia estetyczność, a panie odczuwają większy komfort. Sposobów na depilację jest wiele: najbardziej znaną jest użycie maszynki do golenia, używane są również kremy depilujące, depilatory elektryczne czy choćby epilacja laserowa. Można się domyślić, że ostatni z wymienionych jest dość drogi.

mechanizm depilacji

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Używanie maszynki to sposób najszybszy, ale nie najlepiej skuteczny. Oprócz tego, że istnieje ryzyko skaleczenia, włoski często pojawiają się już następnego dnia. Dodatkowo można mocno podrażnić skórę depilowanych części. Kremy będą lepsze, lecz także nie zapewniają braku na dłużej. Wosk chociaż wydaje się dobrą metodą, nieumiejętnie użyty może narobić skórze kłopotów. Co uznaje się więc za najlepsze? Z całą pewnością jest to depilacja za pomocą depilatora elektrycznego, na przykład – .

Po pierwsze trzeba wspomnieć, że taka depilacja jest gwarantem gładkiej skóry nawet do miesiąca! Jest to doskonała perspektywa. Depilatory usuwają włoski, które odrastają cienkie i miękkie. Słabe owłosienie po depilacji może nie pojawić się przez nawet 6 tygodni. Należy to zaznaczyć wyraźnie – depilacja boli. Oczywiście kobiety mają różny próg bólu, jednak podczas usuwania włosków trzeba się z nim liczyć. Istnieje jednak możliwość zmniejszenia go. Najważniejsze jest rozluźnienie. Pomocna będzie gorąca kąpiel czy np. mała ilość wina. Doskonale sprawdza się także przyłożenie do danego fragmentu skóry kostek lodu. Więcej w tym temacie – braun.

Zmniejszy to ból. W sprzedaży są dostosowane chusteczki do używania przed depilacją. Niektóre depilatory mają nakładki, które pomagają w zwalczaniu nieprzyjemnych odczuć. W ofertach znajdziemy nakładki wykonujące delikatny masaż skóry czy chłodzące. Sprzedawane są również depilatory, których można używać po wodą. Taki depilator oferuje np. firma Braun. Depilator zniweluje włoski nie tylko na nogach, poradzi sobie również z okolicami bikini lub pachami.

Warto mieć na uwadze, że do bólu można się zwyczajnie przyzwyczaić. Najgorszy jest moment pierwszej depilacji, później musi być coraz lepiej. W czasie wakacji czy do codziennej pielęgnacji, depilator zagwarantuje wygodę, nie tylko ciała, lecz także psychiczną. Bo przecież najistotniejsze to czuć się pewnie przez cały czas.