W co warto zainwestować, gdy spodziewamy się dziecka? Co jest pomocne? Co może nam się wyjątkowo przydać?

Opieka nad niemowlakiem to duże wyzwanie, tym bardziej jak jest to pierwsze dziecko w rodzinie. Trzeba pamiętać o właściwej trosce, która zapewni dziecku zdrowe oraz szczęśliwe wzrastanie. Aby tak było musimy pamiętać o wielu elementach, jakie sprawią, że tego typu opieka będzie bardzo efektywna. Spośród różnego rodzaju rzeczy na uwagę zasługują na pewno otulacze dla niemowląt. Otulanie noworodków i niemowląt w pierwszych tygodniach życia zalecają pediatrzy. To bardzo naturalna i znana od dawnych czasów metoda na uspokojenie małych niemowlaków.

otulacz dla niemowlaka

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com

Ścisłe owijanie da dziecku większe bezpieczeństwo i wpływa uspokajająco na płaczące noworodki. Tego rodzaju ograniczenie ruchów, a przy tym przyjemny dotyk tkaniny na skórze przypominają maluchom jak czas, gdy były w brzuchu u mamy. Otulacze dla niemowląt pomagają dziecku zaadaptować się do nowych warunków, akceptacji ogromnej swobody poruszania się. Potrafi to zminimalizować objawy kolki u niemowlaków, zapewnia spokojniejszy sen. Otulone niemowlęta dobrze śpią, gdyż mają rączki ograniczone otulaczem. Bardzo ważne i pomocne są także nianie elektroniczne. Tego typu urządzenie poinformuje nas, gdy niemowlę właśnie się obudziło oraz płacze. Taka niania (bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze) złożona jest z nadajnika jak i odbiornika. Jej funkcjonowanie polega na przekazywaniu odgłosów, czyli płaczu i gaworzenia za pomocą mikrofonu z miejsca gdzie znajduje się dziecko do stacji rodzica. Najczęściej taki nadajnik przypomina trochę krótkofalówkę. W sklepach znaleźć można nianie, jakie posiadają tylko nadajnik, zaś odbiornikiem jest nasz telefon.

elektroniczna niania

Takie urządzenie działa bardzo sprytnie, ponieważ programujemy zwyczajnie numer, pod jaki dzwoni niania, jak dziecko zaczyna płakać. Do wyboru są dwa rodzaje niań: analogowe i cyfrowe. W tych pierwszych sygnał jest ciągły, przetwarzany w naturalnej postaci. Powoduje to, iż czasami występują różnego typu zniekształcenia oraz zakłócenia, które trochę przeszkadzają w korzystaniu z tego urządzenia. W niani cyfrowej sygnał przekazywany jest w formie cyfrowej, dzięki czemu jak zdarzają się zniekształcenia czy zakłócenia to w niewielkim stopniu.