W jaki sposób przyszykować się do porodu?

Z całą pewnością nieraz rozmyślałaś o tym, jak będą wyglądały narodziny Twojego malucha. To faktycznie istotne zdarzenie – warto więc włożyć troszeczkę wysiłku w jego zaplanowanie.

plac zabaw

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com
Spróbuj robić to metodycznie, kilka miesięcy wcześniej. Przemyśl, co jest dla ciebie najistotniejsze i co przyniesie Ci poczucie bezpieczeństwa. Drugi trymestr ciąży to najlepszy czas, ażeby rozpocząć systematyczne ćwiczenia, albowiem one przygotują Twoje ciało do porodu a także zapobiegną wielu dolegliwościom. Będą też okazją do wsłuchania się w siebie, znalezienia punktów naprężonych i sztywnych i nauki rozluźniania ich, skupienia na tym, co dzieje się we wnętrzu Twego organizmu. Bardzo pomocne będą ćwiczenia jogi. Możesz również pływać, spacerować. Unikaj za to sportów, wiążących się z wielkim wysiłkiem, w jakich nietrudno o utratę stabilności bądź o kontuzję. Konieczna Ci będzie położna Sopot to miejscowość, w której bez trudności znajdziesz dobrą położną – usługi położnej.

Warto więc udać się do szkoły rodzenia, aby temu, co Cię czeka, przydać w wyższym stopniu rzeczowy kształt, abyś miała pojęcie, czego się spodziewać w czasie porodu, potrafiła poradzić sobie ze skurczami a także oddechem, uwierzyła we własne siły. W tym wszystkim pomóc Ci może szkoła (http://wa.krakow.pl/product_info.php?products_id=16909) rodzenia Gdynia – szkoła rodzenia w Gdyni.

Pakowanie torby na porodówkę to ważny ceremoniał przygotowujący kobietę do urodzenia malucha. To okazja, ażeby zastanowić się, w jaki sposób możesz oswoić szpitalną przestrzeń a także co Ci jest konieczne, by w sali porodowej czuć się pewnie. Jeśli nie rodzisz w domu, możesz kawałeczek domku wziąć ze sobą – dla przykładu ukochaną koszulę i szlafrok lub płytę z muzyką. Szkoła – artykuły szkolne rodzenia Trójmiasto w sam raz dla Ciebie! Poród a także to, co po nim, jest to duże nieznane.