W jaki sposób właściwie dobrać bieliznę dla kobiet po ciąży?

Macierzyństwo nie musi absolutnie wiązać się z niewygodami, lecz aby ich uniknąć, czasem nieodzowne jest zaopatrzenie się w kilka niezbędnych przedmiotów, jakie zdecydowanie ułatwią ów czas. Opieka nad wysoce małymi dziećmi to w dzisiejszych czasach niemałe wyzwanie, dlatego też każde ułatwienie jest bardzo na rękę. Dzięki kilku użytecznym wynalazkom da się otrzymać pewną dozę komfortu, która w każdej sytuacji się przydaje po porodzie. Należy do nich chociażby biustonosz do karmienia – koniecznie niezbędnik każdej aktywnej kobiety, która nie zamierza rezygnować z podróży, a jednocześnie zależy jej na wysokiej opiece nad dzieckiem.

niemowle

Autor: David Leo Veksler
Źródło: http://www.flickr.com

Łatwe biustonosze do karmienia posiadają nadzwyczajną wygodę przy karmieniu, co jest znacznie wskazane w markecie bądź podczas podróży, kiedy dziecko poczuje nagłą chęć jedzenia. Pozwalają na karmienie w sposób komfortowy i bardzo dyskretny, a oprócz tego stanowią ulgę dla piersi obolałych po porodzie. Trzeba jednak zadbać, aby był znakomicie dopasowany do biustu – nie jest w stanie uciskać ani być za luźny, w przeciwnym przypadku nie spełnia fachowo swojej funkcji, a każdy zbyt opinający biustonosz jest w stanie zaszkodzić. Niemniej dobranie ich w uznanym i znakomitym miejscu z fachowym brafittingiem lub z wyposażeniem dla matek nie powinno stanowić żadnych problemów.

Innym wysoce przydatnym gatunkiem bielizny są majtki bezszwowe. Posiadają ogrom cennych korzyści zarówno higienicznych, jak i pod względem estetyki. Przede wszystkim są wykonane z bardzo lekkich materiałów, co okazuje się wysoce wskazane zarówno w ciąży, jak i po porodzie, kiedy tkanki ulegające urazom potrzebują dostępu do powietrza. Na pewno docenią je mimo to nie jedynie matki, ale też każda kobieta i dziewczyna, która uwielbia sobie wygodę. Majtki bezszwowe w wyglądzie przypominają zwyczajną bieliznę i nie kosztują znaczną ilość – dlatego na pewno warto posiadać co najmniej parę par. Ich dodatkową zaletą jest znacznie ułatwione dostosowywanie się do sylwetki – są tak zaprojektowane, by w razie oczywistych lub obcisłych ubiorów bielizna nie była dostrzegalna. Dzięki temu da się prostym pomysłem otrzymać elegancki efekt. Tak jak w przypadku tej bielizny http://www.jagna.pl.

niemowle

Autor: Vangelis Matos Medina
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie branża bieliźniarska znacznie dynamicznie się poszerza – coraz powszechniejsze są przykładowo sklepy specjalistyczne, gdzie można perfekcyjnie dopasować o nabyć biustonosze przeznaczone do najróżniejszych funkcji , jak również o rozmaitych rozmiarach – też owych nietypowych. Jest to znacznie pomocne, ponieważ w mnóstwa sklepach rozmiary biustonoszy niezbyt często przekraczają miseczkę D, rzadkością są również obwody niższej niż 75 cm, w trakcie gdy ogrom kobiet kupuje bieliznę niekorzystnie dobrane, zaniżając rozmiar miseczki a wydłużając ramiączka. Efektem jest uciskanie piersi, które wiąże się z niewygodą, a chociażby ryzykiem utraty kształtu. W ciąży i w czasie laktacji biust zazwyczaj jest znacznie wrażliwszy, dlatego też umiejętnie dobrany biustonosz do karmienia to fachowy początek w poznawaniu sekretów doskonałego dostosowania bielizny.