W twoim domu zjawi się dziecko – zobacz, co trzeba nabyć, by pierwsze dni nie były stresujące

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, spora część mam pęka z dumy i w tym samym momencie uświadamia sobie ogromny strach – czy da sobie radę? I chociaż odkąd kobieta dowiaduje się o ciąży, stara się na ten ważny dzień przygotować, nie ma mocnych, by się nie stresowała. Jak takiemu stanowi zaradzić?

A czy w ogóle się da? Wydaje się, że nic nie jest w stanie zmniejszyć emocjonalnego strachu. Można jednak postarać się go ograniczyć. W jaki sposób to zrobić? Kupić wszystkie rzeczy, które następnie będą wielką pomocą. Trzeba wcześniej dużo poczytać na temat ciąży, niemowlaka, porodu, pierwszych tygodni w mieszkaniu. A gdy zbierze się odpowiednie informacje, należy pójść na zakupy. Nie ma za dużego znaczenia, w jakim miejscu się ich dokona – sklepy stacjonarne czy e-sklepy. Przemysł produktów dla dzieci jest obecnie w naszym kraju bardzo rozwinięty i bez najmniejszych problemów można wszystko zdobyć (gdzie czasy Polskiej Republiki Ludowej, gdy walczyło się zaciekle o każde śpioszki czy rajstopki?; całe szczęście odeszły i miejmy nadzieję – nigdy nie powrócą). Jest parę rzeczy, które warto zakupić wcześniej. To między innymi rogale do karmienia, smoczek (teraz są dwie szkoły – jedna poleca smoczki, druga wręcz przeciwnie; której opcji się nie wybierze, warto zakupić choć 1 sztukę i posiadać w komodzie pod ręką; częstokroć, kiedy niemowlę płacze, się (zobacz strona internetowa)ga się po każdy środek), odsysacz, urządzenie podgrzewające do butelek.

Matka z dzieckiem, poduszka Cebuszka

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby

Wymienione rzeczy warto zakupić bez względu na to, czy chce się karmić z piersi czy z butelki. Bywa, iż z różnorakich powodów, trzeba zmienić zdanie. Jeśli przyszła mama zaplanowała, że będzie żywić dziecko pokarmem naturalnym, rogale do karmienia, przydadzą się nawet wtedy, gdy będzie musiała sięgnąć po butlę. Przydadzą się także do wygodnego położenia dzieciątka. Identycznie z podgrzewaczem – jeśli nie pokarm naturalny wcześniej ściągnięty, będzie można podgrzać napój na wzdęcia. Notabene i sama butelka nie oznacza sztucznego karmienia – ściągnięte mleko należy czymś później podać. Trzeba się wcześniej przygotować chociażby przez tego typu zakupy – Ekotuptusie w ofercie Fiorino . Zapewne staną się niezbędną pomocą i sprawią, że przyszła mama zacznie być spokojna. A wtedy – tylko cieszyć się maleńkim człowiekiem.