Najistotniejsze produkty dla młodych rodziców

Narodziny pierwszego dziecka niewątpliwie jest bardzo wyjątkowym wydarzeniem w życiu dosłownie każdego człowieka. Najczęściej towarzyszą temu ogromne emocje, ale warto potraktować całą tę sprawę także i w trzeźwy sposób – przecież musimy od razu zrobić wszystko, co tylko jest możliwe aby dać naszemu dziecku naprawdę dobrą opiekę.
Continue reading

Dobre wychowanie potomka? – pamiętaj o umiarze

Świat dzieci powinien być niezwykły. Powinniśmy stymulować dziecko, żeby nauczyło się kilku pożytecznych rzeczy: języka obcego, pływania czy gry na fortepianie. Oczywiście, wszystko jest zależne od wieku i tego, czego chcemy dla dziecka. Nie można przesadzić i wysyłać dziecko na wszystkie możliwe aktywności. Od tego przepychu może nie wyniknąć nic dobrego, a więc pamiętajmy: umiar to rzecz święta.
Continue reading

Nasze dzisiejsze dzieci

Lata dziecięce to dar, wspaniałe wspomnienia, fantazja, nieograniczona wyobraźnia, wieczna oaza szczęścia. Oczywiście, nie każdy miał takie dzieciństwo, nawet trzeba szukać w krajach ogarniętych wojną, żeby zobaczyć, czym jest nieszczęśliwe dzieciństwo, które dotyka wiele dzieci. Jednakowoż, wierzę, że większość z nas ma to szczęście żyć – jakby to powiedział klasyk – w czasach pokoju, w których nie było wojen, przewrotów, wysiedleń i innych tego typu nieprzyjemności.
Continue reading

W którym miejscu sklepie znaleźć najtańsze wyprawki niemowlęce?

Kiedy w rodzinie pojawia się małe dziecko czymś oczywistym jest, iż ma ochotę mu się podarować to, co będzie najciekawsze. Z tego względu, gdy rodzina po raz pierwszy wybiera się poznać brzdąca, to osoby do rodziny się wliczające mają powinność pamiętać o tym, by dać noworodkowi to, co najważniejsze. Na sto procent są to kosmetyki wyznaczone do higieny oraz stroje. Dobrze będzie omówić z mamą i tatą, czego wymagają, chociaż jak jest wiadome, każdy bez wyjątku typ ubrań się może przydać, gdyż w takim okresie maluchy szybko rozwijają się.
Continue reading