Gdzie poszukiwać w Warszawie miejsc powiązanych z medycyną naturalną?

Wszyscy chcą być zdrowy. Kiedy nasze samopoczucie jest złe, podupadamy również psychicznie. Szukamy wtedy przeróżnych form wyleczenia, aby wyzbyć się kłopotów zdrowotnych. Jedną z możliwości jest medycyna naturalna. Na czym polega i jak prezentuje się sposób leczenia?
Wielu ludzi nie chce spożywać substancji, które zawierają mocno chemiczny skład. Coraz częściej stawiamy na naturalność. Podobnie jest z lekami. Wielu z nas przed zażyciem antybiotyków woli domowe sposoby.Zazwyczaj rzeczywiście działają i kolejne działania nie są konieczne.
Continue reading

Gdy ktoś z naszych przyjaciół cierpi na depresję. W jaki sposób mu pomóc?

Doskonale wiemy, że leczony katar trwa tydzień, natomiast nieleczony – siedem dni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przeziębienie minie w konkretnym czasie. Ból głowy także nam przejdzie. Niestety, z depresją nie jest tak łatwo. Nieleczona może doprowadzić do tragedii, a jej leczenie ciągnie się czasami całe życie. Dlatego trzeba otoczyć chorego opieką.
Continue reading

Nie bój się leczenia wzroku

Wzrok to szczególnie ważny dla nas zmysł. Właściwie najważniejszy. Dlatego też od najmłodszych lat należy badać wzrok i o niego dbać. Już bardzo małym dzieciom bada się wzrok. Również u dzieci najczęściej można zauważyć jedną z wad wzroku – a mianowicie zez. Wykorzystuje się zróżnicowane sposoby leczenia. U małych dzieci zazwyczaj zasłania się zdrowe oko, by zmusić to drugie do pracy i wyćwiczenia mięśni. Wykorzystuje się również okulary korekcyjne. Od dłuższego czasu możemy leczyć zeza także zabiegiem.

Continue reading