Witaj w domu maleństwo !!!

Pierwszy czas po powrocie z niemowlakiem do własnego domu jest niezwykle trudnym czasem, pomimo wielkiej radości którą odczuwamy z powodu nowego członka rodziny. Dobrze byłoby gdyby w tym początkowym okresie znalazł się ktoś, kto może pomóc młodej matce ponieważ może jej być ciężko w tym początkowym trudnym okresie opieki nad niemowlaczkiem. Nim młoda mama dojdzie do formy po porodzie niezastąpiona może okazać się pomoc najbliższych członków rodziny. W dojściu do siebie mogą okazać się pomocne właściwe ćwiczenia (gdy już lekarz na to zezwoli), odpowiednia ilość odpoczynku czy również karmienie dziecka naturalne, które nie tylko dobrze przysłuży się wpłynie na dziecko, ale również i mamie pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej formy.

W pierwszym trudnym okresie karmienia naturalnego dobrze jest się zaopatrzyć w jednorazowe lub wielorazowe krążki laktacyjne. Zapobiegną one wszelakim wypadkom z plamami na ubraniu. Wybierzmy te najbardziej chłonne a zarazem możliwie cienkie (aby nie odznaczały się pod ubraniem). Aby zapewnić sobie komfort karmienia, pomocny może być też odciągacz pokarmu ręczny albo elektroniczny. Porównaj niezbędne produkty dla mamy.

Jeśli u kobiety karmiącej występują kłopoty z ilością pokarmu może pomóc jeśli będzie ona popijać specjalne herbatki dla mamy karmiącej. Na rynku dostępne jest wiele różnego rodzaju i o różnych składnikach odpowiednich herbatek ziołowych poprawiających laktację u kobiety karmiącej. Jeżeli zaś chodzi o pielęgnację niemowlaczka w na rynku znajduje się również wielka ilość produktów które można wykorzystać. Sprawdź akcesoria, jakie w stu procentach będą przydatne podczas początkowych miesięcy: chusteczki dla dzieci.

Bez wątpienia niezbędne będą wilgotne chusteczki dla dzieci, w których to zapas dobrze jest się zaopatrzyć. Pieluchy z kolei, możemy zakupić zarówno użytku jednorazowego (pampersy), jak także możemy kupić klasyczne pieluszki tetrowe. Te drugie czasem okazują się koniecznością w początkowych tygodniach (czasami miesiącach) życia niemowlęcia. Zdarza się to w przypadkach jeśli lekarz zleci tak zwane „szerokie pieluszkowanie” dziecka.

I na koniec pamiętajmy, że podobnie jak podczas ciąży mama dbała o bezpieczeństwo swego nienarodzonego dziecka używając podczas jazdy samochodem adapterów do pasów, również teraz po powrocie z maleństwa ze szpitala urządzamy mieszkanie z myślą o bezpieczeństwie naszego
niemowlaczka.