Wyprawka dla niemowlaczka – o czym należy pamiętać, by podarować swojemu bobasowi wszystko, co idealne

Niedługo przyjdzie na świat wasza pociecha? To wspaniała wiadomość. Na pewno zrobiliście już pierwsze przygotowania oraz rozpoczniecie aranżować pokój dla maluszka. Musicie także przygotować wyprawkę, by noworodkowi niczego nie zabrakło w pierwszych dniach jego życia, chociaż najistotniejsza jest oczywiście obecność rodziców.

Jednakże dobrze przygotowana wyprawka niewątpliwie pomoże wam odpowiednio zająć się maluszkiem oraz nie będziecie musieli pobiec do sklepu, bo zapomnieliście o przewijaku czy tetrowych pieluszkach. Co wobec tego powinno znaleźć się na liście?

dzieci podczas zabawy

Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko są to ubranka. Wiele rodziców decyduje się na markowe ubranka dla dzieci (strona internetowa tutaj), gdyż chcieliby, by już od najmłodszych lat ich pociecha miała eleganckie wdzianka. Wiadomo, iż ciuszki znanych producentów wykonane są z wysokiej jakości materiałów, zatem niekoniecznie jest to czysta zachcianka. Jeżeli nie możemy sobie na nie pozwolić, nie przejmujmy się. Ciuszki nie muszą być drogie, istotne, aby były odpowiednie dla naszego maluszka.

Patrz na naturalne, mięciutkie materiały, brak niepotrzebnych guzików i suwaków, a także łatwość nakładania oraz zdejmowania ubrań z dziecka. W szczególności, gdy to twoja pierwsza pociecha oraz nie posiadasz doświadczenia w ubieraniu takich maleństw. Drugim elementem są kocyki dla niemowląt, ponieważ szkrab nie może marznąć. Co więcej, w wyprawce powinny się rzecz jasna

noworodek

Autor: Jerry Lai
Źródło: http://www.flickr.com

znaleźć pieluszki i kosmetyki wykorzystywane do pielęgnacji niemowlaczka, w tym przeróżnego rodzaju oliwki, szampony, pudry, mydła i kremy na odparzenia. Rodzice powinni też pomyśleć nad przyborami do karmienia. Doskonale sprawdza się podgrzewacz do butelek, który upraszcza życie oraz pozwala szybciej wejść do łóżka, kiedy maluszek zgłodnieje w nocy. Na liście trzeba także umieścić butelki do karmienia, smoczek oraz poduszkę do karmienia piersią, jakiej zalety na pewno błyskawicznie docenimy.

Jeżeli wpiszesz na listę wszystkie wyżej nadmienione produkty, twojemu maluchowi niczego nie braknie. Nie zapominaj, by kupować wysokiej jakości artykuły i ubrania z miłych, delikatnych materiałów, gdyż skóra noworodka jest bardzo wrażliwa i nic nie może jej urażać.