Wyprawka dla noworodka

Każda mama, po urodzeniu maluszka z entuzjazmem kupuje wszelkie pomoce “techniczne” ułatwiające pierwsze karmienia.

Niewątpliwie, po pewnym czasie mamy radzą sobie z karmieniem znakomicie, ale w pierwszych dniach życia dziecka, szczególnie pożytecznym narzędziem przy przystawianiu dziecka do piersi jest specjalna poduszka ułatwiająca karmienie piersią, nazywana zazwyczaj fasolką. Karmienie piersią w nieodpowiedniej pozycji potrafi nie tylko spowodować złe samopoczucie u mamy, ale także zwiększa prawdopodobieństwo tego, że maluch będzie jadł z przerwami połykając pęcherzyki powietrza, które wywołują kolkę.

Lateksowa poduszka profilowana

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Poduszka do karmienia Cebuszka, może okazać się niezbędnym gadżetem, jaki wskazane jest nabyć już w zaawansowanej ciąży. Wtedy może służyć przyszłej mamie do przybierania wygodnej pozycji w trakcie snu lub chwili relaksu. Poduszki do karmienia dbają o odpowiednie ułożenie ciała pociechy zarówno w trakcie ssania piersi, jak i picia z butelki, stanowiąc silne podparcie dla przedramion mamy. Poza tym stosuje się je jako zabezpieczenie dziecka w czasie snu. Akcję „usypianie”, jeśli o niej wspominamy – warto rozpocząć już na pół godziny przed udaniem się do kąpieli. wyłączmy telewizor, zrezygnujmy z głośnych sprzętów gospodarstwa domowego a także zabawek wydających dźwięki. Nie za ciepło, nie za długo, nie za ciekawie – te słowa opiekunowie muszą wziąć sobie do serca i stosować podczas kąpieli, gdyż od tego, jak przebiega kąpiel, zależy, jak szybko malec zaśnie. Wanienka dla dziecka musi być przede wszystkim stabilna, to podstawowa kwestia, brana pod uwagę w trakcie jej kupna.

Kolor, wielkość uzależnione są jedynie od gustu i potrzeb świeżo upieczonych rodziców. Przyjemna kąpiel zagwarantuje noworodkom spokojne noce. A mama z tatą, po to usłyszeć spokojny, miarowy oddech swego dziecka mogą zdecydować się na kupno niani elektronicznej. Albowiem właśnie po to – aby zapewnić rodzicom wewnętrzny spokój i pozwolić im na relaks podczas, kiedy ich niemowlę smacznie śpi, powstało to niepozorne, acz bardzo pożyteczne urządzenie.

Więcej na