Co to jest botulina i jakie ma zastosowanie

Rocznie w Stanach Zjednoczonych decyduje się na ten zabieg 2,5 miliona kobiet. Do Amerykanek trochę nam brakuje, jednak grono jego fanek rośnie. O czym mowa? Botoks, który ze zmarszczkami radzi sobie, jak rozgrzane żelazko z pogniecionymi ciuchami. Zastanów się nad tym teraz i błyszcz niczym fajerwerki na Sylwestra! Botoks to jedna z najbardziej znanych i najbardziej bezpiecznych metod wygładzania zmarszczek mimicznych. W badaniu pracowni TNS OBOP ,,Polka i medycyna estetyczna” do stosowania botoksu przyznało się 13% obywatelek. Zabieg znalazł się w trójce najbardziej pożądanych. zaraz po peelingach i zabiegach depigmentacyjnych wskazało go 23% respondentek. Zwolenników botoksu jest coraz więcej zwłaszcza w sezonie zimowym. Z prostego powodu – każda kobieta chce ładnie wyglądać w sylwestrową noc i podczas karnawału.

Poznaj swojego bohatera

Psychoterapia grupowa – w grupie siła!

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Botoksu po raz pierwszy zaczęto używać w medycynie estetycznej ponad 20 lat temu. Początkowo służył jedynie do wygładzania zmarszczek wokół oczu i na czole. Szybko jednak zauważono, że wstrzyknięcie botoksu ma wiele niezwykle przydatnych zastosowań. – Otwieranie spojrzenia, delikatne uniesienie powieki, a do tego odmłodzenie uśmiechu, czyli likwidacja opadających kącików ust i zmarszczek palacza wokół warg – to tylko niektóre z popularnych zastosowań botoksu – wyjaśnia specjalistka z Centrum Dermatologii i medycyny estetycznej WellDerm, dr Agnieszka Bliżanowska. „Wyprasowane” zmarszczki to nie koniec, po przyjęciu zabiegu wygląd twarzy staje się zrelaksowany i złagodzony, oraz bardziej świeży. Właśnie taki, którego potrzebujesz na wielkie wyjście.

Sekret tkwi w nerwachToksyna botulinowa sprawia zatrzymanie przewodnictwa nerwowego między mięśniem a nerwem. Ten ulega relaksacji – nie docierają do niego nowe impulsy, a w efekcie powoduje wyrównanie zmarszczek. Botoks mechanicznie blokuje marszczenie się skóry. Jest lepszy niż najlepszy krem przeciwzmarszczkowy – zatrzymuje „zagniatanie” skóry, powoduje, że zmarszczki się nie zwiększają.

Zabiegi w bieguMax 30 minut i gotowe – tyle mniej więcej trwa zabieg podania botoksu w podczas wizyty w centrum dermatologii. Należy jednak należy zacząć od skonsultowania. Doktor musi wziąć pod uwagę takie składowe, jak jakość i napięcie skóry i sprawdzić samo działanie mimicznych mięśni twarzy. – To obowiązek przy tego typu zabiegu. Trzeba wiedzieć, który mięsień należy osłabić, a który wzmocnić i dobrać odpowiednią dawkę preparatu – tłumaczy dr Bliżanowska. Krótki zabieg i wykonuje się go wykorzystując cieniutkie igły. Pierwsze efekty widoczne już po kilku dniach. Jak długo? – To zależy od podanej dawki botoksu i oczywiście indywidualnych predyspozycji pacjenta. Efekt jest widoczny średnio od trzech miesięcy do pół roku – dodaje dermatolog. Wszystkie pozostałe ofereowane zabiegi które w ofercie są dostępne pod tym adresem

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej <em>Doświadczenie ma znaczenie</em><br />
Zabiegi przy użyciu botoksu wykonywane są od wielu lat i można śmiało powiedzieć, że – wykonywane przez specjalistę – są bezpieczne. – <em>Oczywiście najważniejsza jest właściwa technika podania preparatu, dlatego warto zwrócić się do doświadczonego lekarza, który został odpowiednio przeszkolony i używał botoksu przy wielu zabiegach. W ten sposób minimalizujemy wszelkie ryzyko</em> – uważa ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej. Botoks nie powoduje nieodwracalnych zmian, bo działanie preparatu jest czasowe, a przewodnictwo między nerwem a mięśniem się reaktywuje. [TAG=Toksyna’ title=” style=’margin:10px;’/></p>
<div class=
Autor: Centrum Medycyny EstetycznejScan

botulinowa jest nieszkodliwa, jednak nawet tu, podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, nie można całkowicie wykluczyć komplikacji. Istotna jest technika wstrzykiwania, dlatego doświadczenie specjalisty jest istotne.

Mężczyźni także mile widziani
Botoks to zabieg, o którym powinny myśleć nie tylko dojrzałe kobiety, najdotkliwiej odczuwające
które potem najbardziej odczuwają problem zmarszczek. – Wiek nie gra dużej roli. Z zabiegów mogą korzystać już 25-latki, zwłaszcza jeśli mają do tego wskazania i chcą złagodzić srogi wyraz twarzy – mówi doktor Bliżanowska. Preparat nie jest przeznaczony jedynie dla płci pięknej – Coraz częściej zgłaszają się na zabiegi także mężczyźni, którzy chcą się pozbyć tzw. lwich zmarszczek, czyli „wrogich” fałd na czole. Panom zależy na delikatnym spłyceniu zmarszczek, złagodzeniu oblicza, a nie na ich całkowitym usuwaniu. Coraz częściej wiedzą, że największą zaletą botoksu jest możliwość uzyskania naturalnego efektu świeżej, wypoczętej twarzy, a nie sztucznej maski – podsumowuje dermatolog. Jeśli zatem zdecydujesz się wspólnie z partnerem na zabieg, to szanse na to, że Ty zostaniesz królową, zwiększają się.
Źródło: „StudioZ Projektowanie i Aranżacja Wnętrz”