Rady dotyczące kupna fotelika samochodowego dla dziecka

Podróż samochodem to spora wygoda. Daje szansę na uniezależnienie się od publicznych środków komunikacji, co ma znaczenie głównie w odniesieniu do rodzin z dziećmi. Każdy rodzic jednak musi pamiętać o tym, żeby zatroszczyć się o bezpieczeństwo własnego dziecka w podróży. Niezbędne są więc stosowne foteliki samochodowe.

Maluszek w aucie – jak wybrać fotelik samochodowy?

Autor: Ceneo.pl
Źródło: Ceneo.pl
Jak je wybierać, żeby posiadać pewność, że w czasie możliwego wypadku faktycznie ochronią malucha przed jego skutkami?

Przede wszystkim, nie należy kierować się tylko możliwie jak najniższą ceną i decydować się na pierwszy lepszy fotelik, jaki się wyszuka. Co więcej, kwestie wizualne także nie powinny mieć priorytetowego znaczenia. Fotelik powinien natomiast zostać stosownie przetestowany. W internecie należy poszukać wiadomości o testach, którym poddano produkt. Są one zazwyczaj przeprowadzane w warunkach zbliżonych do faktycznego wypadku samochodowego, toteż jest to doskonały dowód na bezpieczeństwo fotelika. Zdecydowanie musi on posiadać podstawowe atesty. Należy ich szukać na opakowaniach. Wówczas ma się gwarancję, że fotelik został przebadany przez zaufane instytucje. Bardzo polecane są foteliki samochodowe Espiro (poznaj ofertę), jakie odznaczają się dzisiaj dużą popularnością. Firma Espiro ma w swojej propozycji też wygodne oraz bezpieczne wózki.

nodik

Rzecz jasna, kupując fotelik na względzie trzeba mieć też wiek dziecka i jego wagę. Na dodatek, nie powinniśmy nabrać się na okazję, chociażby taniego foteliki kupowanego na bazarach czy fotelika używanego. W przypadku tego drugiego rozwiązania, przede wszystkim trzeba produkt naprawdę szczegółowo obejrzeć. Nie powinien on posiadać jakichkolwiek uszkodzeń, dopiero w takiej sytuacji można zdecydować się na jego kupno. Najlepiej oczywiście wybrać się do sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży tego rodzaju akcesoriów, gdyż będzie się mieć gwarancję, że oferowany asortyment będzie odpowiednio szeroki. Zaleca się także, by kolor tapicerki fotelika wybierać z myślą o jej praktycznym zastosowaniu. Chociaż jasne barwy są dosyć atrakcyjne, plamy z jedzenia, jakie czasami na nich zostają, są na tyle problematyczne, że nie ma możliwości ich usunięcia. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się kolory ciemne, na jakich pojawiające się zabrudzenia nie będą się rzucały w oczy.