Zdrowotne wyróżniki wszelkiego rodzaju herbat słynnych na całym świecie

Herbata jest odwiecznym towarzyszem człowieka. Mnóstwo mityngów kojarzy się właśnie z tym wywarem. Będą to popołudniowe plotki z przyjaciółką, posiłek w strumieniach złocistego słońca, czy wizyta biznesowa. Napój ten pozwala nam zrelaksować się i w zależności od typu, rozkoszować się smakiem.

Herbata ziołowa

Autor: Holistyczna Polska
Źródło: Holistyczna Polska
Z popularności słyną czarne herbaty, które są właściwe na wszelką okazję. Istnieje legenda mówiąca o chińskim cesarzu, który w ciepły, spokojny dzień odprężał się pod drzewem. Wtedy to gotował także wodę, do której znienacka wpadło parę listków należących do drzewa dzikiej herbaty. W ten właśnie sposób doznał przecudownego aromatu. Opowieść, która została właśnie przybliżona rozmija się z prawdą, aczkolwiek zaprezentowana wonność i wspaniały smak rośliny jest bez wątpienia zgodny z rzeczywistością.

Tymczasem, oprócz tego klasycznego napoju, z biegiem lat popularność uzyskiwały również zielone i czerwone herbaty. Ta pierwsza bardzo dobrze znana jest ze swoich umiejętności oczyszczających, ograniczających ekspansję bakterii w układzie pokarmowym, jak również jako stymulator wydzielania soków trawiennych. Ponadto, obniża ciśnienie krwi i zaradza nowotworom. Następnie, czerwone herbaty, podobnie jak zielone, zwiększają metabolizm, normalizują masę ciała, obniżają poziom niedobrego cholesterolu i ciśnienie krwi. Napar ten świetnie sprawdzi się w okolicznościach potrzebujących uwagi, np. istotny projekt w pracy, lub sesja uczelniana, gdyż poprawia koncentrację, nastrój i pamięć. Aktualna propozycja –

Czarne herbaty, czy czerwone?

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie wszystko zależy od rezultatu, jaki mamy osiągnąć. Jeżeli mamy zapotrzebowanie na dużo energii, a warunki atmosferyczne na zewnątrz zasmucają nas i nie motywują do jakiejkolwiek czynności, odpowiednim rozwiązaniem będzie czarny napój. Natomiast szukając sposobu na ukojenie nerwów i uspokojenie emocji, znakomitym wyjściem jest czerwony wywar. Oprócz tego, wyśmienicie radzi sobie z kłopotami gastrycznymi i wzmacnia organizm. Czarne herbaty, mimo, że sprawiają małe problemy, ponieważ farbują zęby to, za pomocą zawartości fluoru strzegą je przed próchnicą. Bolący brzuch, niestrawność także można ukoić właśnie tym wywarem. Jednak, poszukując triumfatora, pod względem zdrowotnym wygrywa herbata czerwona. Nie oznacza to, że nie możemy pozwolić sobie na klasyczną czarną herbatkę w miłym towarzystwie.